• Poniedziałek - Piątek 08:00 do 17:00
  • WIROWSKA 1, 62-052 KOMORNIKI
  • + 48 695-039-861

Hamownia

HAMOWNIA

Jesteśmy jedną z dwóch firm w Poznaniu i okolicach posiadających obciążeniową hamownię podwoziową o pełnej synchronizacji kół. Zajmujemy się strojeniem aut seryjnych oraz modyfikowanych, w których nierzadko przekraczamy barierę 500 koni mechanicznych. Dlatego też w naszej siedzibie została zamontowana topowa hamownia firmy Dynomax – model 5000 AWD.

KILKA NAJWAŻNIEJSZYCH PARAMETRÓW

Kilka najważniejszych parametrów – masa rolek wynosząca blisko dwie tony, hamulec elektrowirowy generujący moment hamujący o wartości 2000Nm oraz zwiększona średnica rolek do 350mm w celu zapewnienia mniejszego ugięcia statycznego opony. W praktyce jesteśmy w stanie mierzyć pojazdy o mocy przekraczającej 1200 koni przy zachowaniu właściwej długości pomiaru, zapewniając przy tym właściwą przyczepność opon. Jedynym istotnym ograniczeniem jest konstrukcyjna prędkość maksymalna wynosząca 300 kilometrów na godzinę – która w praktyce nigdy, ze względu na duże obciążenie nie jest osiągana nawet dla pojazdów o mocy maksymalnej powyżej 800 koni.
Aby zapewnić rzetelne i bezpieczne pomiary wyposażyliśmy pomieszczenie w bardzo silny układ wentylacji – wentylator czołowy o wydatku blisko 40 000 m3/h oraz zespół wentylatorów nawiewno-wywiewnych, zdolnych do 40 krotnej wymiany całej masy powietrza w ciągu godziny. Kanał wentylacyjny zapewnia nam utrzymanie właściwej wartości ciśnienia w pomieszczeniu, a parametry temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego wysyłane do sterownika hamowni są wyznaczane w miejscu wolnym od przewiewu, zapewniając tym samym wysoką dokładność otrzymanych wyników.